15 Temmuz etkinliği

Yaşam 7 Mayıs 2018 15:57
Videoyu Aç 15 Temmuz etkinliği
A
a

15 Temmuz etkinliği

Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü Takasbank Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerince Çanakkale ve Kurtuluş savaşları ile 15 Temmuz'u anlatan dans ve tiyatro etkinliği düzenlendi.
Etkinliğe Siirt Milli Eğitim müdürlüğü yetkilileri, 15 Temmuz hain darbe girişiminde eşi Erol ve oğlu Abdullah Olçok'u kaybeden Nihal Olçok ve öğrenciler izledi.
Düzenlenen etkinlik sonunda konuşan Olçok, "Dans tiyatrosunda hep gençler yer aldı ve hiçbiri rol yapmadılar, oynamadılar, hakikati canlandırdılar. O gece sokağa çıkanlar kadar 15 Temmuz'u hissettiler. Sadece 15 Temmuz değildi, bir Türkiye tarihiydi, Türkiye'nin doğuş tarihiydi. 15 Temmuz'da başka bir Türkiye doğdu ve Türkiye'nin asıl sahipleri bu çocuklar. Ben Abdullah'ın annesi olarak ve bu gençlerin de annesi olarak, bunun daha fazla insana ulaşması için elimden gelen her şeyi yapacağıma söz veriyorum" dedi.
Proje eğitmeni Behçet Dildirim de bugün bu toprakların yaşadığı acıları, sanatla, dansla ifade etmeye çalıştıklarını söyledi. Etkinlik katılımcılara çeşitli hediyelerin verilmesi ve fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat