38 çocuğun yetim kaldığı Ekmekçiler köyünde teröre öfke var

Yaşam 14 Nisan 2018 13:49
Videoyu Aç 38 çocuğun yetim kaldığı Ekmekçiler köyünde teröre öfke var
A
a

38 çocuğun yetim kaldığı Ekmekçiler köyünde teröre öfke var

Şehit korucu Nevzat Gökçe'nin babası Yahya Gökçe, 
"Kürt'se ben Kürt'üm, onların Kürtlükle alakası yok"
Emekli Korucu Yahya Gökçe, 6'sı torunu 13 yakını yetim kaldı
 Şehidin Kardeşi Salih Gökçe, "Hepimiz şehit olmaya hazırız"
Siirt'in Eruh İlçesi Ormanbağı kırsalında terör örgütü mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit düşen 6 korucudan biri olan Nevzat Gökçe'nin babası Yahya Gökçe, teröre lanet okudu, "Kürt'se ben Kürt'üm onların Kürtlükle alakası yok"
 
  Terör saldırısında şehit olan 6 köy korucusunun ikamet ettiği merkeze bağlı Ekmekçiler köyüne taziye ziyaretleri sürüyor. Terör saldırısında hem oğlunu hem de eniştesini kaybettiği için iki ayrı evde taziyeleri kabul eden Nevzat Gökçe'nin babası Yahya Gökçe, köyde yetim kalan 38 çocuktan 6'sı torunu 7'si de eniştesinin çocukları olduğunu, en mutlu gününün, oğlunun şehit olduğu haberini aldığı gün olduğunu söyledi.
  Kucağında torunuyla oğlundan geriye kalan son fotoğrafına bakarak hüzünlenen Yahya Gökçe,  "Allah terör örgütü PKK'yı kahretsin, ne hakları var bu çocukları yetim bırakmaya. 6 çocuğum (tarun), 7 tanede de eniştemin çocuğu ile bir çocuk da yetim kaldı, Hepsine bakmak zorundayım" dedi.
  -"26 yıl koruculuk yaptım, oğlum benim yerime geldi"
  Terör örgütü PKK'nın kürtlükle bir alakası olmadığını asıl Kürt'ün kendisi olduğunu aktaran Gökçe, "Onlar ermeni uşağıdır. Ta dedemin dedesine kadar ben Kürt'üm, onlar Amerika'ya mı İsrail'e mi güveniyor. Onlar Kürt ise gelsinler bu çocuğun halini görsün. Benim kızlarım, kardeşlerim, gelinim Türkçe bilmedikleri için bunlar başlarına geldi. Ben askerdeyken çocuğumun dünyaya gelmişti. Hatta bölük komutanımın ismi Nevzat olduğu için ona bu ismi verdim. Hayali korucu olmaktı. Ben 26 yıl koruculuk yaptım, emekli olduğumda çocuğum yerime geldi. Ben ne kadar devletime sadıksam o da benim kadar böyle sadıktı. Allah devletimize, milletimize ve başkomutanımıza zeval vermesin" dedi.
 -"En mutlu günüm şehit haberi aldığım gündü"
  Gökçe, "Bana çocuğun şehit oldu dediler, benim en mutlu günüm o gün oldu. 38 kişiyi yetim bıraktı Allah onları kahretsin,  sanmasınlar biz onları öldürdük bittiler, daha 38 kişi var. Allah'a şükürler olsun halen dimdik ayaktayız" dedi.
  Şehidin kardeşi Salih Gökçe de abisinin şehitlik mertebesine ulaştığı için kendisiyle gurur duyduklarını aktararak, "Çok üzüldük ama gururluyuz. Şehitten geriye kalan yeğenlerime hiçbir zaman baba eksikliğini his etmeyeceğim. Ben ve diğer 10 yeğenim ile kardeşlerim de bu devlet için şehit olmaya hazırız" dedi.
  Teröre örgütü PKK mensuplarınca 30 Mart'ta gerçekleştirilen saldırıda güvenlik korucularından Nevzat Gökçe, Sıddık Ertan, Seyfettin Başkurt, Abdullah Yüztaş, Mehmet Eren ve Mehmet Oktay ve kaldırıldığı hastanede iki gün sonra Jandarma Uzman Onbaşı Emre Dut şehit düşmüş 3'ü asker 3 güvenlik korucusu da yaralanmıştı. Saldırıda biri kadın 5 terörist de etkisiz hale getirilmişti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat