Burası tam bir ucube gibi

Yaşam 7 Mayıs 2018 15:39
Videoyu Aç Burası tam bir ucube gibi
A
a

Burası tam bir ucube gibi

Eski Ziraat Bankası binasının yıllardır şehrin en güzel yerinde ucube gibi durduğundan sitem eden vatandaşlar, daha önce belediye yüzünden yıktırılamayan bu alanın yeşil alan olarak kazandırılması için kurumlar arası diyaloğun ve ortamın müsait olduğunu söyledi.
Siirt kent meydanının güzelliğinin harabe duran eski Ziraat Bankası Binasının bozduğunu aktaran vatandaşlar, önceki dönemlerde belediye yönetimince yıktırılamadığını, ancak şuan vali, milletvekili, belediye başkanı ve diğer kurumlar arasında tam bir uyum sağlandığını söyledi. Binanın miadını çoktan doldurduğu için boşaltıldığını aktaran Vatandaşlar, Ziraat Bankası Genel Müdürlüğüne ait olan, bulunduğu yer itibariyle önemli bir noktada yer alan bina biran önce yıktırıp, yerine de altı otopark, üstü yeşil alan ve birkaç katlı bir bina yapılması gerektiğini aktardı.
Bazı işgüzar kurumların kendi menfaatleri uğruna kentin gelişimini engelleme hakkının bulunmadığını aktaran vatandaşlar, "İlimizde bazı kurumlar sorumsuzca davranıyor. Nitekim Vakıflar Genel Müdürlüğü de ilimizin en güzel yerinde yer alan Vakıflar Müdürlüğüne ait Sebze Hali üzerindeki 16 dönümlük arsa yıllarca atıl bırakıldı. Kurumlarımızın bu şekilde atıl kalması bizleri üzüyor. Söz konusu arsa ve binalar ilgili kamu kurumlarına ait olabilir ama bu memleket de bizimdir. Hiç kimse çıkarları uğruna memleketin gelişiminin önüne set çekmemelidir. Devletin parasıyla milletin vergileriyle yapılan kamu binalarının bu şekilde atıl kalmasını doğru bulmuyor, gerek belediye gerek se de valiliğin yaptığı olumlu hizmetlere gölge düşürüyor. İlgilileri sorumlu davranmaya davet ediyoruz" dedi.
EN KISA ZAMANDA YIKTIRILSIN
"Ziraat bankası binası biran önce yıktırılarak daha güzel şirin ve Siirt mimarisine uygun küçük bir bina yapılmalıdır. Etrafı yeşil alan ve ağaçlandırma olacak şekilde dizayn edilecek bin projeye tüm Siirtliler destek vermeye hazırdır. Çünkü eski Ziraat bankası binası yer itibariyle şehrin en merkezi yerinde ve 15 Temmuz demokrasi Meydanının karşısında olduğu için çok çabuk göze geliyor. Bu konuda yetkililerden duyarlılık bekliyoruz" dedi

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat