EML alanı meydan olsun önerisi

Yaşam 17 Nisan 2018 16:24
Videoyu Aç EML alanı meydan olsun önerisi
A
a

EML alanı meydan olsun önerisi

Siirt'te yeni bir Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi binası yapılıyor, mevcut yerin de şehre yeşil alan veya meydan olarak kazandırılması talep ediliyor.
Siirt'te mazisi yaklaşık 50-60 yılı bulan ve eski ismiyle Sanat Okulu olan Siirt Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi'nin mevcut binasının ömrünü tamamlaması nedeniyle yeni bina yapılması için çalışmalar sürüyor.
Siirt Kurtalan karayolu 10. Kilometresinde Marmara Yibo bahçesinde yeni bir bina yapımı için çalışmalar sürüyor. Siirt Emniyet müdürlüğünden alınan bilgilere göre, Marmara YİBO'da  geçen yıl projesi tamamlanan ve bu yıl yapımına başlanan 32 derslik, 2 atölye ve 10 daireli lojman inşaatının devam ettiği, önümüzdeki yıl eğitim ve öğretim yılına yetiştirileceği belirtildi. Yatlı Bölge Okulu bahçesinde yeni bir okul binasının yapımına başlanılırken, 10 daireli lojman ise daha önce yapılan binaların restore edilmesiyle sağlandı. Çalışmaların devam ettiği alanda bu yılsonunda tamamlanacak olan okul önümüzdeki dönem eğitim ve öğretim yılında hayata geçecek.
ESKİ YER PEŞKEŞ ÇEKİLMESİN
Endüstri Meslek Lisesinin yeni yerine taşınacak olmasıyla mevcut yerin şehrin amacına uygun kullanılması gerektiğini belirten vatandaşlar, "Bu alan şehrin en değerli alanı, en güzel yerinde bulunuyor. İlimizde son dönemde artan betonlaşma karşısında apartmanlarda oturan vatandaşlar nefes alamayacak düzeye geldi. Mevcut alanda betonlaşmaya izin verilmemesi gerekir. Hatta bu alanda yıkılacak olan EML binasının temizlenerek meydan bırakılması veya sosyal tesis, yeşil alan olarak şehre kazandırılması gerekir. Bu konuda duyarlı olan Siirt Valisi Atik ve belediye Başkan Vekilimiz Ceyhun Taşkın'a gerekli hassasiyeti göstermesini bekliyoruz. Çünkü valimiz Atik, her toplantıda "şehirler meydanlarıyla güzeldir" sarf ettiğini biliyor ve buranın da şehrimize geri dönüşüm olarak kazandırılmasını bekliyoruz" dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat