Fuara 2'nci gün yoğunluğu

Yaşam 28 Mart 2018 15:28
Videoyu Aç Fuara 2'nci gün yoğunluğu
A
a

Fuara 2'nci gün yoğunluğu

Bu yıl 5. si düzenlenen Siirt Kitap Fuarı'nın ikinci günü de yoğun geçti.
Siirt Valiliğini öncülüğünde Siirt Belediyesi tarafından desteklenen kitap fuarı, ikinci günü ilk ve ortaokulu öğrencilerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Fuarı ziyaret eden öğrenciler, çocuklar için açılan bölüme ilgi gösterdi. Öğrenciler, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara dağıtılan kuponlarla kitap aldı, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi eşi Erol ile oğlu Abdullah Olçok'u kaybeden Nihal Olçok tarafından yapılan söyleşi programına katıldı.
Yazarlar okurlarla buluşuyor
 
1 Nisan'da sona erecek fuarında, İhsan Süreyya Sırma, Serdar Tuncer, Leyla İpekçi, Semih Kaplanoğlu, Ahmet Turgut, Ali Ural, Fatma Barbarosoğlu, Nazife Şişman, Bahadır Yenişehirlioğlu, Adnan Demircan, Abdullah Ağar, Adem Apak, Kahraman Tazeoğlu, Mert Aydın ve Kaan Murat Yanık gibi pek çok edebiyatçı, akademisyen, yazar ve gazeteci söyleşi ve imza etkinliklerinde okuyucularla buluşacak.
İlk gün Yapılan fuar açılışına katılan Siirt Valisi Atik, Belediye Başkan Vekili Taşkın, yapılan törenin ardından kitap fuarını gezdi, öğrencilerle sohbet etti, söyleşi programına katıldı.
 
Açılış töreninde konuşan Vali Atik, unutulmuş değerleri su üstüne çıkarmak için çaba sarf ettiklerini belirterek, Siirt'in hak ettiği seviyeye ulaşması, terörle değil, kitapla, ilim ve irfanla anılması için gereken her şeyi yaptıklarını, 12 bin yıllık köklü geçmişi, zengin tarihsel birikimi, doğal güzellikleri ve inanç turizmiyle, hoşgörünün ve sevginin barışla yoğrulduğu, içinde farklı dillerin konuşulduğu huzur ve kardeşlik şehri olduğunu söyledi.
 
 Fuarda 80 yayın evi ve 35 yazar okurlarla buluşacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat