Girişimcilere belgeleri dağıtıldı

Yaşam 20 Mart 2018 16:10
Videoyu Aç Girişimcilere belgeleri dağıtıldı
A
a

Girişimcilere belgeleri dağıtıldı

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan girişimcilere belgeleri verildi.
Siirt TSO’da düzenlenen girişimcilik eğitimi belge törenine, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, oda yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile girişimci adayları katıldı.
Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, 2013 yılından itibaren İŞKUR ve KOSGEB işbirliğiyle açmış oldukları 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan yaklaşık 1500 kişiye sertifika verdiklerini söyledi. 
Kuzu, bu tür eğitimlerle girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimci adaylarını iş planı ile tanıştırarak başarılı işletmeler kurmalarını amaçladıklarını, yeni işletme kuranlara 50 bin lira hibe ve 100 bin lira da geri ödemeli faizsiz kredi desteği verildiğini söyledi.
Başkan Kuzu, “Bölgemizde girişimciliğin yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında, Siirt TSO ve KOSGEB il Müdürlüğü işbirliği ile Odamızda gerçekleştirilen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla tamamladınız. Sizlerin de bildiği gibi bu eğitimler yeni işyerlerinin açılmasına ve yeni istihdam alanları oluşmasına katkı sağlamaktadır. Ülkemizin kalkınması için en büyük görevimiz üretmektir. Girişimci sayımız ne kadar artarsa üretimimiz artacak, ihracatımız artacak, istihdam artacak. Milli gelirimizi 2023’te 2 trilyon dolara yükselterek gelişmiş ülkelerle aramızdaki kişi başı milli gelir farkını kapatmak için de girişimci sayımızı artırmalıyız. Eğitimlere katılan girişimcilerimiz yalnızca kendilerine değil, ülke ekonomisine de katkı sağlayacaklardır. Siirt’imize ve sizlere hayırlı uğurlu olsun. Sadece bu girişimci belgesiyle iş hayatına atılmakla kalmayıp bundan sonra da devletin çeşitli alanlarda yapacağınız yatırımlara göre destekleri devam edecektir.” dedi.
Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini başarıyla tamamlayan girişimci adaylarına sertifikalarını verdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat