IŞIKLANDIRMA ÇALIŞMALARI GENİŞLETİLMELİ

Yaşam 18 Nisan 2018 17:32
Videoyu Aç IŞIKLANDIRMA ÇALIŞMALARI GENİŞLETİLMELİ
A
a

IŞIKLANDIRMA ÇALIŞMALARI GENİŞLETİLMELİ

Siirt Belediyesince kent genelinde yapılan ışıklandırma çalışmalarının artırılması bekleniyor. Bilhassa Cumhuriyet Caddesi Atatürk Anıtında ve Kent meydanının bir bölümünü kapsayan çalışmaların kentin tüm alanlarına kapsamanı bekleniyor.
Konu ile ilgili görüştüğümüz vatandaşlar, şehir merkezinde düzenlenen ışıklandırma çalışmalarının artırılması gerektiğini aktararak, "İlimizde Siirt Belediyesinin yapmış olduğu ışıklandırma çalışmalarını önemsiyoruz. Siirt-Kurtalan karayolu Çevre yolu güzergahından başlanarak Atatürk Anıtına kadar refüjlerde aydınlatma direkleri yapılmış. Ayrıca Atatürk anıtını çevreleyen Park Bahçeler ve Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından yapılan ışıklandırma ve motif çalışmalarıyla beraber eksikliği ve sorunları belirlenen cadde ve sokaklarda yapılacak aydınlatma çalışmaları ile bu sorunun iyileştirilmesi hedeflenmektedir. Böylece güvenliğin sağlanması için de ihtiyaç olan ışıklandırma çalışmaları ile ilimiz estetiğe kavuştu, cadde ve sokaklarımız hoş ve güzel bir görünüm kazandı"
İhsan Tan bulvarına da motif takılsın
Vatandaşlar, "İhsan Tan bulvarı etrafı ve kentte bulunan ve yapılacak tüm parkların etrafına da bunlardan yapılması isabetli olacaktır. Çünkü konulduğu noktaya güzel bir görüntü veren bu çalışmadan ayrıca Güres Caddesindeki yeşil alanın etrafı da bunlardan yerleştirilmelidir. Çünkü bir kenti ve alanların güzelliğini rengarenk ışıklandırma yapılan çalışmalarla daha çok belli olur" dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat