İşinin patronu oldu

Yaşam 22 Mart 2018 16:28
Videoyu Aç İşinin patronu oldu
A
a

İşinin patronu oldu

Ülkesindeki iç savaştan kaçarak, Siirt’e gelen ve iş bulamaması nedeniyle yıllarca işsiz geçen Hamit Elfaruki, perde dikim ve satış yeri açtı.
Suriye'deki iç savaştan ailesiyle birlikte kaçarak, Türkiye'ye sığınan 5 çocuk babası Hamit Elfaruki (40), yıllarca iş bulamadı. Yardımlarla ailesinin hayatını idame eden Elfaruki, kendi iş yerini açmaya karar verdi. Devletten aldığı yardımla Kooperatif Mahallesi'nde 30 metrekarelik dükkanı kiralayan Elfaruki, burayı perde dikim ve satış yerine dönüştürdü. Elfaruki, siparişlere yetişmekte zorlanıyor. Türkiye'den çok memnun olduğunu belirten Elfaruki, "Allah Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan razı olsun. Suriye'de bu işi yapıyordum. Şimdi aynı işi yapıyorum. 5 çocuğum var üçü okula gidiyor. Çok memnunum. Türkiye'yi çok seviyorum. Allah devletten razı olsun" dedi.
Devletin verdiği destekle ayakta kalmaya çalışan Suriyeli mültecilerin artık kendi iş yerlerini açarak, ailelerine bakabildiklerini belirten Mansur Güneş adlı vatandaş ise, "Her zaman Suriyelilerin dilencilik yaptığını görüyor ve duyuyorduk. Şimdi ise artık kendi iş yerlerinin patronu olarak görmek bizleri mutlu ediyor. Suriye'den kaçan Hamit ağabeyimiz devletten aldığı bir miktar parayla kendine iş yeri açtı. Herkese örnek olacak bir davranış. Şu an kendisi işletiyor. İşleri de gayet iyi gidiyor. Allah devletten razı olsun. Devletimiz daim olsun inşallah" diye konuştu

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat