Miadını dolduran Özbel'in yıktırılması talep ediliyor

Yaşam 24 Nisan 2018 16:07
Videoyu Aç Miadını dolduran Özbel'in yıktırılması talep ediliyor
A
a

Miadını dolduran Özbel'in yıktırılması talep ediliyor

İlimizde yapımı 30 yıl öncesini bulan ÖZBEL İş merkezinin yıktırılarak yerine şehrin yapısına uygun bir projenin hayata geçmesi bekleniyor.
Siirt şehir merkezinde çok katlı binaların yerine 3-ve 4 katlı binalara öncelik tanınması gerektiğini aktaran vatandaşlar, şehir merkezinde atıl durumda bulunan veya miadı dola kamu binalarının yıktırılması talebinde bulundu.
ÖZEL idare İş merkezinin iki nedenden dolayı yıkılmasını talep eden vatandaşlar, birincisi eski Siirt ve yeni Siirt diye şehri ikiye böldüğü, ikincisi de binanın artık rantablı olmadığını söyledi. Vatandaşlar, "Bu binanın yanımı 30 yıl öncesine dayanıyor. O zamanın şartlarına göre dizayn edilen çok katlı bina Cumhuriyet Caddesinden öteye eski Siirt olarak tabir edilen alanı, hükümet caddesinden başlayan yeni Siirt arasında sıkışmış ve iki alanı bölüyor. ÖZBEL binası ve hemen yanında yer alan İŞ Bankası binalarının oradan kalkmasıyla Cumhuriyet Caddesi ve oradaki eski Siirt daha güzel bir şekilde gözükecek. Ayrıca ÖZBEL binasının yapımı eskiye dayandığı için artık miadını doldurdu" dedi.
 

YERİNE YENİ BİR ÇARŞI YAPILMALI

"ÖZBEL iş merkezi ve yanındaki alan kısa zamanda boşaltılmalı ki-zaten mevcut bina kullanışlı olmadığı için binanın yarısı bile kullanılmıyor. Bina yıkılıp yerine de kentin çehresine uyacak, modern bir yer altı çarşısı üstü yeşil alan yapılırken hem eski ve yeni Siirt bütünleştirilir hem de güzel bir görüntü ortaya çıkar. Yeni yapılacak çarşıda, mevcut kiracılara öncelik verilerek mağduriyetin önüne de geçilmiş olacaktır" dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat