Prof. Dr. Mustafa Karataş'a Siirtliler Yoğun İlgi Gösterdi

Yaşam 17 Nisan 2018 15:47
Videoyu Aç Prof. Dr. Mustafa Karataş'a Siirtliler Yoğun İlgi Gösterdi
A
a

Prof. Dr. Mustafa Karataş'a Siirtliler Yoğun İlgi Gösterdi

Siirt Belediyesi tarafından organize edilen En Güzel Sevgili Hz. Muhammed’i (S.A.V.) Anma” Programı’nda Siirtlilerle buluşan Prof. Dr. Mustafa Karataş’a Siirtliler yoğun ilgi gösterdiler.
Türgev konferans salonunda düzenlenen programa Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Murat Erman, Kamu Kurum Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
TÜRGEV konferans salonunda düzenlenen program öncesi sahne alan Siirt’in yerel sanatçılarından Lütfü Turşak, seslendirdiği birbirinden güzel ilahilerle dinleyicileri mest etti.  Ensar Camii İmamı Ramazan Toprak’ın Kur-an- Kerim tilaveti ardından sahne alan Prof. Dr. Mustafa Karataş söyleşinde, Hz. Peygamberin hayatından hadisler ve rivayetler aktardı. Karataş, gerçek anlamda Müslümanlığın nasıl olması gerektiği konusunda aydınlatıcı bilgileri dinleyicileriyle paylaştı. Mustafa Karataş söyleşisinde insanlar arasındaki sevgi ve saygı kavramlarına değinirken, hak ve hukuk çerçevesinde insanların birbirini sevmek zorunda olmasa da, saygı duymak zorunda olduğunun altını çizdi. Saygı ve sevginin toplum huzurunda ve İslam dininde çok önemli bir yeri olduğuna değinen Karataş, saygı sınırının helal-haram sınırına kadar olduğunu söyleyerek, “Doğruyu bulabilmenin yolu, Kur’an ve sünnet çerçevesinden dünyaya bakmaktan geçer” diyerek, söyleşisini tamamladı.
Program sonunda Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın tarafından Prof. Dr. Karataş’a Siirt’in simgesi tiftik keçisi yününden işlemeli “Seccade” ve “Türk Bayrağı” motifli duvar battaniyesi takdim edildi. Program, Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sevenlerine imzalı kitap dağıtımı ile son buldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat