Siirt'te 1 Mayıs kutlamaları yapıldı

Yaşam 1 Mayıs 2018 15:48
Videoyu Aç Siirt'te 1 Mayıs kutlamaları yapıldı
A
a

Siirt'te 1 Mayıs kutlamaları yapıldı

Siirt'te, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen etkinlikle kutlandı.
Siirt Belediye İşçi Sendikası Siirt Şubesi öncülüğünde, sendika binası önünde toplanan grup, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun" pankartı açtı, daha sonra 15 Temmuz Demokrasi meydanına yürüdü.
Burada grup adına açıklama yapan Belediye İşçi Sendikası Siirt Şubesi Başkanı Halit Akınay, tüm işçi ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.
Akınay, "1 Mayıs tüm emekçilerin güçlerini birleştirdiği gündür. Bugün işçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele, dayanışma günüdür. 1 Mayıs işçi sınıfı ve emekçi halkımızın kazanımlarına yönelik saldırıların artarak devam ettiği, ekonomik, sosyal ve demokratik taleplerimizin en temel haklar ve özgürlüklerimizin daraltıldığı örgütlenme ve grev hakkımızın önüne, yasal ve fiili duvarlar örüldüğü günleri yaşıyoruz. Haksız işten çıkarma, sendikasızlaştırma, kıdem tazminatına fon dayatılması, özelleştirmeler, esnek kuralsız ve kayıt dışı çalıştırma vergi adaletsizliği durmadan devem etmektedir” dedi.
Yapılan açıklamanın ardından toplanan işçiler 1 Mayıs'ı davul zurna eşliğinde halay çekerek kutladı.
İŞÇİLER ÇİÇEK EKTİ
Meydanda davul ve zurnalı kutlama yapılırken alanın hemen dışında bazı işçiler de 1 Mayıs'tan habersiz meydanda çiçek ekip günü çalışarak geçirdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat