Siirt’te 64 kursa bin 267 kişi başvurdu

Yaşam 2 Nisan 2018 15:23
Videoyu Aç Siirt’te 64 kursa bin 267 kişi başvurdu
A
a

Siirt’te 64 kursa bin 267 kişi başvurdu

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan  "Okuma Yazma Seferberliği" kadınlardan yoğun ilgi görüyor.
Siirt’te de başlatılan okuma-yazma seferberliğine birinci ve ikinci kademe olmak üzere açılan 64 kursa 1267 kişi başvurdu.
Siirt Valisi Ali Fuat Atik’in eşi Fulya Atik, okuma-yazma seferberliği kapsamında 2. Kademe okuma–yazma kurslarında başarılı olan kursiyerlere, kurs bitirme belgelerini takdim ederek, kendilerini kutladı.
Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen programda Okuma-Yazma 2 kademe kurslarında başarılı olan ve okuma yazma öğrenen 14 kadına belgelerini takdim eden Atik, kendileri ile sohbet ederek, çeşitli hediyeler verdi. Kursiyerlerle birlikte yaş pasta kesti.
İl genelinde çalışmaların artarak devam ettiğini belirten Atik,“Amaçlarının okuma yazma bilmeyen tek bir ferdin bile kalmamasıdır” dedi. 
Halk Eğitim Merkez Müdürü Mehmet saraç Batur’da il genelinde tüm imkânların kullanılarak, okuma-yazma seferberliği başlattıklarını ifade ederek, il merkezinde açılan 64 okuma-yazma kursuna, 1267 vatandaşın başvurduğunu belitti.
Program sonunda, Halk Eğitim merkezini ziyaret eden Vali eşi Fulya Atik, burada yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat