Siirt'te çocuk evlerinde kalan çocukların rol model ziyareti

Yaşam 3 Mayıs 2018 16:16
Videoyu Aç Siirt'te çocuk evlerinde kalan çocukların rol model ziyareti
A
a

Siirt'te çocuk evlerinde kalan çocukların rol model ziyareti

Siirt Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evlerinde kalan çocuklar Siirt Devlet Hastanesi Başhekimi Şeyda Kayhan'ı ziyaret etti.
Kayhan, rol model ziyaretleri kapsamında çocukları makamında ağırlayarak, eğitim-öğretim hayatı, tercihleri ve başarı öyküsünü anlattı.
Aile ve Sosyal politikalar İl Müdür Vekili Gökhan Marakçı yaptığı açıklamada, öğretimlerine çeşitli kademelerde devam eden 25 çocuğun gelecekleriyle ilgili doğru tercihler yapabilmelerine yardımcı olmak amacıyla yapılan, rol modelleriyle bir araya getirilmelerinin çocukların motivasyonlarını artırdığı izlendiğini belirtti.
Başhekim Kayhan da yaptığı açıklamada, çocuklara rol model olmanın mutluluk verici olduğunu ifade ederek, "Benim için bugün burada bu 25 çocuğun rol modeli olabilmektir başarı. Güneydoğunun çocuklarına dokunabilmektir başarı. Dürüst olabilmek, yaptığı işin hakkını verebilmek, sözünün eri, duruş sahibi olmak ve öyle kalabilmektir başarı." dedi.
İnsanların nerede, hangi şartlarda doğacağımızı seçemediğini kaydeden Kayhan, "Bazılarımız daha şanssız doğuyoruz. İsyan etmeyin, dezavantajları avantaja çevirin ve hayatınızı siz seçin. Önce bir hayaliniz olsun ve sonra onu gerçekleştirmek için inancınız. Başınıza gelmiş olan her talihsizlik sizi kamçılayacak, hayata bağlayacak motivasyonlarınız olsun. Asla pes etmeyin, isteyin ve başarın. Her zaman, her şeye rağmen, zorluklara karşı buradayım dedim. Ve hep başardım. Sizden daha yetenekli değildim, daha zeki ya da daha çalışkan da değildim. Sadece inandım. Hayal edin, inanın ve başarın. Bir başarı öykünüz olsun, öykünüzü çocuklara anlatın." diye konuştu.
Kayhan, çocuklara akşam yemeği ve hediye verdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat