Siirt’te Tekvando Kuşak Sınavı Yapıldı

Yaşam 16 Mayıs 2018 12:47
Videoyu Aç Siirt’te Tekvando Kuşak Sınavı Yapıldı
A
a

Siirt’te Tekvando Kuşak Sınavı Yapıldı

Siirt Mehmetçik ilköğretim okulunda tekvando kuşak sınavı yapıldı.
Mehmetçik ilköğretim okulunda gerçekleştirilen kuşak terfi sınavına 65 sporcu katıldı. Yapılan kuşak terfi sınavının ardından 15 sporcu beyaz kuşaktan sarı kuşağa, 20 sporcu sarı-yeşil kuşaktan 20 mavi kuşağa, 8 sporcu yeşil kuşaktan mavi-kırmızı kuşağa, 2 sporcuda kırmızı kuşaktan siyah kuşağa geçti.
Mehmetçik ilköğretim okulun spor salonunda düzenlenen müsabakada, Mehmetçik Tekvando Spor Kulübü  Antrenörü Osman Katuk’un yetiştirdiği öğrenciler bir üst kuşağa geçebilmek için ter döktü. Milli takıma tekvandocu yetiştirdiklerini belirten Katuk, “Milli sporcular yetiştirmek için mücadele ediyoruz.
Ailelerin bir yıl içerisinde çocuklarının nereden nereye geldiklerini gözlemleme fırsatı buluyorlar. Bir yıl gibi kısa süresinde minik tekvandocularımızı belli bir seviyeye getirdik. Yaptığımız kuşak terfi sınavında başarılı olan sporcular bir üst kemere geçmeye hak kazandılar.
 Bu konuda halkın spora gereken önemi vermelerini istiyoruz. Tekvando kursu ile spor disiplini kazanmış, kendine güvenen yetenekli sporcular yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat