Siirt Valisi Atik: "Kalkınmayı tarımla gerçekleştireceğiz"

Yaşam 9 Mayıs 2018 16:05
Videoyu Aç Siirt Valisi Atik: "Kalkınmayı tarımla gerçekleştireceğiz"
A
a

Siirt Valisi Atik: "Kalkınmayı tarımla gerçekleştireceğiz"

Gazetemizin "2 Çayı" programına konuk olan ilimiz valisi Ali Fuat Atik, 2018 ve 2019'un Siirt için kalkınma yılları olacağını, en büyük kalkınmayı da tarım ve hayvancılıkla, tarıma dayalı sanayi ve enerji ile gerçekleştireceklerini açıkladı.
Gazetemiz Genel yayın Yönetmeni Atilla Durak, Haber Müdürü M.Niyazi Deniz ve Yazı İşleri Müdürü M. Yücel Durak'ın sorularını cevaplandıran Vali Atik, ilin ekonomisinin can damarı olan tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi için çok yönlü projelerin uygulandığını, her biri kendi alanında marka haline gelen Siirt Fıstığı, Pervari Balı ve Zivzik Narı için projeler ve milyonlarca liralık yatırım yapıldığını söyledi.
Siirt'in sahip olduğu tarım potansiyelini ekonomiye kazandırmak için valilik olarak üreticilere büyük destekler sağlandığını, bunun sonucunda il ve ilçelerinde tarımsal ürünler işlenmeye başladığını, tarıma dayalı sanayi hızla gelişmesi için de 2002-2017 tarihleri arasında çiftçilere 373 milyon 200 bin lira tarımsal destek verildiğini aktardı.
Vali Atik, toplantıda ayrıca Siirt Havaalanının ne zaman faaliyete gireceğini, karayolu ulaşımları, Siirt Üniversitesi TIP Fakültesi kararının çıkması ve akabinde ne tür faaliyetlerin yapılacağı, tarım, hayvancılık ve enerji alanlarında yapılacak desteklemelerle istihdamın artırılması ve seçim güvenliği ile ilgili bilgiler Paylaştı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat