Siirtli öğrenciler 23 Nisan'ı İstanbul'da kutladı

Yaşam 23 Nisan 2018 15:44
Videoyu Aç Siirtli öğrenciler 23 Nisan'ı İstanbul'da kutladı
A
a

Siirtli öğrenciler 23 Nisan'ı İstanbul'da kutladı

Siirt Türk Telekom Özel Eğitim Okulu’nda eğitim gören görme ve zihinsel engelli 10 öğrenci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını İstanbul’da kutladı.
Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi Türk Telekom, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Siirt Türk Telekom Özel Eğitim Okulu’nda eğitim gören görme ve zihinsel engelli öğrencileri İstanbul’da ağırladı. Öğrenciler üç gün boyunca İstanbul’un en güzel tarihi ve turistik bölgelerini gezerek unutulmaz bir 23 Nisan deneyimi yaşadı. 20 Nisan'da İstanbul'a davet edilen 10 öğrenci ve onlara eşlik eden 5 öğretmen, üç gün boyunca Pierre Loti, Miniatürk ile Topkapı Sarayı ve Yerebatan Sarnıcı gibi tarihi ve turistik bölgeleri gezdi. Ayrıca öğrenciler için Boğaz Turu düzenlendi.
Siirt Türk Telekom Özel Eğitim Okulu’nda 178 öğrenciye eğitim veriliyor
2009 yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan Siirt Türk Telekom Özel Eğitim Okulu’nda hafif düzey zihinsel yetersizlik, orta düzey zihinsel yetersizlik, işitme yetersizliği, görme yetersizliği ve otizmden etkilenmiş öğrencilere eğitim ve öğretim hizmeti veriliyor. İlkokul-ortaokul ve Mesleki Eğitim Merkezi olmak üzere üç kademeden oluşan okulda, ilkokul kademesinde 75, ortaokulda 53 ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde 50 öğrenci olmak üzere toplam 178 öğrenci değişik branşlarda öğrenim görüyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat