Sirik otu piyasaya çıktı

Yaşam 24 Nisan 2018 15:48
Videoyu Aç Sirik otu piyasaya çıktı
A
a

Sirik otu piyasaya çıktı

İlimizde yeni yapılan 100'üncü Yıl yüzme Havuzunun bir türlü faaliyete geçmemesi yaz aylarında sokak çocuklarının süs havuzlarda serinlemelerine neden oluyor.
Havaların ısınmasıyla birlikte ilimizde geçmiş dönemde yaz aylarında alışık olduğumuz, sıcaktan bunalan sokak çocuklarının serinlemek için süs havuzuna girdiği görüntülerinin bu sene yaşanmaması için önlem alınması çağrısında bulunuldu.
Vatandaşlar, "Her yaz termometrelerin 48-50 dereceyi gösterdiği şehir merkezinde sıcaklardan bunalan çocuklar buldukları süs havuzlarına girerek serinleyen görüntülerine sık sık rastlıyoruz. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak havalar en çok çocukları etkiliyor. Bu yıl da havalar yavaş yavaş ısınmaya başlandı. İlimizde yeterli yüzme tesisleri olmadığı için daha çok süs havuzlarına girerek serinlemeye çalışan çocuklar, tehlike ile karşı karşıya kalıyor. Yapımı 2-3 yıl öncesin dayanan ve bir türlü faaliyete giremeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki yüzme havuzu neden faaliyete girmiyor. Bu yıl faaliyete girmesiyle çocuklar bir nebze de olsa yüzmeye yönlendirilmelidir." dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat