Siski Müdürlüğü Ekipleri Çalışmaları Devam Ediyor

Yaşam 20 Mart 2018 16:12
Videoyu Aç Siski Müdürlüğü Ekipleri Çalışmaları Devam Ediyor
A
a

Siski Müdürlüğü Ekipleri Çalışmaları Devam Ediyor

Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyonu İdaresi (SİSKİ) Müdürlüğü, daha kaliteli bir hizmet ve en temiz içme suyunu Siirtlilere ulaştırmak için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler hem içme suyunu hem de kanalizasyon alt yapısı olarak çalışmalarına hız verirken, gerek kırsal da gerekse şehir merkezinde yaptığı çalışmalarla alt yapı sorunlarını tek tek çözüme kavuşturuyor.
SİSKİ Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde çalışması tamamlanan 1300 metrelik alt yapı güçlendirme çalışması yanı sıra, bir yandan da kaçak suyla mücadele ile kanalizasyon tıkanmalarına karşı çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.
ABONESİZ SU KULLANIMINA GEÇİT YOK
Siirt’te kaçak su kullanımıyla mücadele ile ilgili bilgi veren SİSKİ Müdürü İsmail Özer, 2018 yılı içerindeki 75 günlük periyotta, yapılan ihbar ve tespitler sonucu 532 evde abonesiz su kullanımın tespit edildiğini belirtti. Özer, "2018 yılı itibariyle 75 günlük periyotta 28 adet ana hat su borusu kentimizin farklı noktalarında yer altına döşenmiştir. Yine Kaçak su kullanımıyla mücadele kapsamında yapılan ihbar ve tespitler sonucu bu yıl içerisinde 532 evde abonesiz su kullanımı tespit edilmiştir. 532 usulsüz kullanım yapanlara yeni abone çalışması yapılmıştır. 153 eve kapama (kullanım yasağı) verilmiş, 207 adet yeni açma yapılmıştır.” dedi.
TIKANAN KANALİZASYON VE LOGARLARA ANİ MÜDAHALE
Tıkanarak su taşkınlarına ve kötü kokulara sebep olan kanalizasyon, mazgal ve logarlara ekiplerce hızlı bir şekilde müdahale edildiğini belirten SİSKİ Müdürü İsmail Özer, “Mazgal temizleme çalışmalarında, cadde ve sokaklar üzerindeki yağmur suyu kanallarındaki mazgallar kaldırılıp, içlerinde biriken kum, kâğıt, yaprak, izmarit gibi yabancı maddeler ekiplerimizin çalışmalarıyla temizleniyor. 257 Vidanjör ile kentimizin muhtelif alanları ile köylerimiz dahil tıkanmalara karşı çalışma yapılmıştır. Kanalizasyon şebekeleri için gerçekleştirdiğimiz logar temizleme çalışmaları esnasında kanalizasyonlardan pet şişeler, çöp poşetleri gibi birçok yabancı madde çıkarıyoruz. Kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarında yaşanan bu durum, şehir hayatını olumsuz etkilemekle birlikte şebekelere de zarar vermektedir. SİSKİ Müdürlüğü olarak bu durumu önlemek için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızı duyarlı olmalarını rica ediyoruz. Siirt halkının sorunsuz alt yapıya kavuşması için gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
Özer ayrıca, alt yapı ile ilgili yaşanacak rahatsız edici bir durumun yaşanması halinde, vatandaşların Alo 185 Çağrı Merkezini arayarak bilgi vermelerini istedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
anket ANKET

Yeni Tasarımı Nasıl Buldunuz ?

sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat