USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

1700 rakımlı yaylada artık silah sesleri yerine insan sesleri yankılanıyor

1700 rakımlı yaylada artık silah sesleri yerine insan sesleri yankılanıyor

1700 rakımlı yaylada artık silah sesleri yerine insan sesleri yankılanıyor
04-08-2022 20:28
Google News

Siirt'te bir zamanlar terör olayları nedeniyle silah seslerinin eksik olmadığı Çemikari Yaylası'na huzurun gelmesiyle artık vatandaşlar rahatça hayvancılık yaparak geçimlerini sağlıyorlar.

Siirt'te huzur ve güvenliğin tesis edildiği yaylalar, geçimini hayvancılıkla sağlayan göçerlerle dolarak şenlendi. Güvenlik güçlerinin kararlı mücadelesi sonucu terörden arındırılan yaylalarda vatandaşlar rahat ve huzur ikliminde hayvancılık yaparak geçimini sağlıyorlar. Siirt Valisi ve Belediye Başkanvekili Osman Hacıbektaşoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin ile birlikte Herekol Dağı eteklerindeki Pervari ilçesine bağlı 1700 rakımlı Çemikari Yaylası'nda yaşamlarını sürdüren vatandaşları ziyaret etti. Yayla sakinleri ile sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinleyen Vali Hacıbektaşoğlu, yayladaki çocuklarla da yakından ilgilendi. Çocuklara çeşitli hediyeler veren Vali Hacıbektaşoğlu, “Güvenlik güçlerimizin kararlı ve inançlı mücadelesi sonucu terörden arındırılan yaylalarda vatandaşlar rahat ve huzur ikliminde hayvancılık yaparak geçimlerini sağlıyorlar. Bizler de devlet olarak vatandaşlarımızın her zaman yanlarındayız. Yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 “Gezer Tepede İncelemelerde Bulundu”

Vali Hacıbektaşoğlu daha sonra Çemikari yaylası “Gezer Tepe” de incelemelerde bulundu.

Vali Hacıbektaşoğlu, Gezer Tepede üs bölge ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“Siirt’te En Uzak Mezranın Sorunlarını Dinledi”

Kezer Tepe’de incelemelerini tamamlayan Vali Hacıbektaşoğlu daha sonra Siirt–Şırnak sınırında bulunan Pervari ilçesi/ Doğan Köyüne bağlı Siirt’in en uzak mezrası olan Karamık Mezrasında vatandaşlarla bir araya geldi.

Mezra sakinleri ile köy meydanında sohbet ederek, sorun, talep ve beklentilerini dinleyen Vali Hacıbektaşoğlu, kendisine ikram edilen yayık ayranından içti.

Bölgede yapılan ulaşım ve alt yapı çalışmaları ile ilgili vatandaşları bilgilendiren Vali Hacıbektaşoğlu, mezradaki çocukları da unutmadı. Çocuklarla özel ilgilenen Vali Hacıbektaşoğlu, kendileri ile bir süre sohbet etti, çeşitli hediyeler verdi.

Ziyaret sonunda açıklamalarda bulunan Vali Hacıbektaşoğlu, Yayların durumunu görmek ve burada yaz aylarını geçiren vatandaşlarımızla buluşmak ve sorunlarını dinlemek amacıyla yayla ziyaretleri gerçekleştirildiğini belirterek, “Terörün bölgeden temizlenmesi ile birlikte huzur ve güven iklimi altında tarım ve hayvancılık yapan vatandaşlarımızın huzur ortamında üretime katkı sunduklarını söyledi.

Vali Hacıbektaşoğlu, vatandaşlarımızın birlik, beraberlik içerisinde huzurlu, mutlu bir şekilde yaşaması için elimizden gelen tüm imkânları seferber etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Uzaylı Karikatürler