USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
POLİTİKA

Av. Diyaddin Temiz Ak Parti’den Siirt Milletvekili Aday Adayı Oldu

14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için partilerde hareketlilik sürüyor.

Av. Diyaddin Temiz Ak Parti’den Siirt Milletvekili Aday Adayı Oldu
15-03-2023 18:58
15-03-2023 19:42
Google News

Siirt’ten Milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan başarılı avukat Diyaddin Temiz, AK Parti'ye adaylık başvurusunda bulundu.

Temiz , “Kıymetli hemşerilerim, Sözlerime 6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilimizi yakinen, hepimizi derin acılara boğan ve hala aynı duyguları yaşadığımız deprem ile başlamak istiyorum.

Hayatını kaybeden kardeşlerimize rahmet, yaralananlara şifa,  yakınlarını kaybedenlere de sabır diliyorum. Acınız acımızdır. Yaşananları tüm Türkiye el ele, gönül gönüle vererek bir bütün olarak aşacağız. Her zaman, her koşulda yanınızdayız.

Ve bugün yaşanan sel felaketinde vefat edenlere rahmet diliyorum. Allah ülkemizi savaşlardan, terör saldırılarından, afetlerden, kazalardan, belalardan ve fitnelerden muhafaza eylesin (Amin)

14 Mayıs 2023 Genel seçimlerinde, diğerkâm bir düşünce ile genelde ülkenin, özelde yaşadığım şehrin canlı cansız tüm varlıklarına ve bizden sonraki nesillere karşı sorumluluk duygusuyla, temiz siyaset, yaşam kalitesi yüksek ülke/kent ve yaşayanlarının mutlu olduğu ülke/kente hizmet etme idealiyle en önemlisi de Allah’a hesap verebilme ödeviyle, medeniyetimizin hayranlıkla örnek alınabilecek yönetim anlayışıyla eylemde bulunma gayretiyle milletin vekilliği için Türkiye’nin hizmetkâr partisi,  Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki Ak Parti’den aday adayıyım.

Beni ben eden, var olduğum kadim kent Siirt’e dair umutlarım, söyleyebileceklerim, yapabileceklerim ve değiştirebileceklerim olduğu için Aristo’nun tanımıyla “ Bir insanın uğraşabileceği en nitelikli iş” olan, siyasete, milletvekilliğine başvuruyorum” dedi.

Temiz, özgeçmişini şu şekilde dile getirdi;

Siirt bana Ziraat Okulu Lojmanlarında mutlu bir çocukluk,

Necat Pamukçu Hocam 14 Eylül İlkokulunda bana fedakâr ve nitelikli bir temel,

Siirt Atatürk Anadolu Lisesi Okulu öğretmen ve yönetimiyle sağlam bir eğitim ve öğretim,

İlkokul yıllarından itibaren içinde bulunduğum MGV sarsılmaz bir şuur,

Siirt Eğitim Fakültesi iyi bir öğretmenlik formasyonu,

Siirt Sultan ve Siirt Final Dershaneleri özel sektör kamu ayrımı noktasında farkındalıklar,

Pervari Beğendik, Kurtalan Çakıllı, Siirt Merkez’deki öğretmenlik memuriyet,

Siirt Belediye Başkanlığı’ndaki özel kalem müdürlüğü ve Sosyal/Kültürel İşler Danışmanlığı da paha biçilmez tecrübe,

Siirt Barosu’ndaki serbest avukatlık, uzman arabuluculuk da adalete hizmet etme imkânı verdi.

Siirt ile yoğrulmuş biri olarak;  gençliğin enerjisinin henüz bitmediği, yaşanmışlıkların verdiği tecrübenin sentezlendiği yaşlardayım.  Çok ve büyük işler başarabilecek olgunluktayım.

Şimdi kentimin bana kazandırdıklarına şükran zamanı.

Ülkemiz, bölgemiz, ilimiz, hatta dünya zor zamanlardan geçiyor. Şehrimizin ve ülkemizin geleceğinin inşasında tarihsel ve toplumsal rollerimiz artıyor. Siirt’imizin bir çok asli unsuru veya asli unsur olabilecek kişi/kişileri kapsam dışı kalmış veya kabuklarına çekilmiş, olanları seyrediyorlar.  Hayal dahi edilemeyecek hizmetlere rağmen mazimizin cazibesinin her geçen gün arttığını görmek sadece beni değil, dertli birçok insanı üzüyor. Siirt’in toplumsal ve siyasi hayatında keşkeleri azaltmaya talibim. Dün yarın için anlam ifade etmeli. Yarını daha iyi kılma gayretinde olmalıyız. Ülkemizin Cumhuriyetin yeni yüzyılında iddialı, Türkiye yüzyılını görselleştirmiş olarak değil de içselleştirmiş olarak karşılamalıyız ve dâhil olmalıyız.

Geleneksel siyaset anlayışını zamanın ve değişimin ruhuna uygun hale dönüştürmek, şehrin istikbalini geniş kitlelerin insafına yayabilmek ve toplumsal çıkarları önceleyen anlayışı Siirt’in geneline hakim kılma hedefiyle, Hz Ömer’in adaletini örnek alarak etkin bir yasama üyeliği taahhüdü ile desteğinize ve duanıza talibim.

Kıymetli Hemşerilerim,

Bu memleketin vicdanını, kadim geçmişini vekillikle daha da sağlamlaştırmak, siyaseti kendi veya azınlığın mutluluğunun ötesinde toplumun genelinin mutluluğuna hizmet edilecek bir araç haline getirmek istiyorum. Bu yolculukta önümüze çıkacak zorlukları ve engelleri Siirt halkının güçlü dayanışması ile aşacağımıza inanıyorum. Bu kentin insanlarını kendi makus talihlerinin mimarı, yani kendini inşa eden bir toplum yapmaya talibim.

İyiyi kötüden ayırmanın ölçüsünü  “menfaatlerim” şeklinde özetlemeyen, siyaseti fizikken varlığın yanında;  aklen,  ilmen, kalben yapan; nitelikli cesur, kararlı, ahlaklı kafa yoran insanları siyaset arenasına çekecek, toplumsal kulağı gelişkin bir ekosistem oluşturmak istiyorum.

Keşfe dayalı merakı olan, kendini, kentini, ülkesini ve dünyayı tanıyan üretken gençlerle sağlam yarınlar inşa etmek istiyorum.

Tereddütsüz, tam bir inanç ve kararlılıkla ülkemize hizmetlerde çağ atlatmış, ülkemizin saygınlığını tüm dünyaya kabul ettirmiş, tam bağımsız müreffeh Türkiye yolunda emin adımlarla ilerleyen Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde dolu dolu bir beş yıl vaadediyorum. Haklı ve yerinde toplumsal mutluluğa yorulmadan koşmaya isteki, kararlı ve cesur bir beş yıl. Siirt’te müspet ve hayırla anılacak, iz bırakacak bir siyasetçi olma arzusu taşıyorum. Bu yarışın sonunda milletin vekilliği kısmet olmazsa da, bir hikaye ile yola çıkmanın, neden siyasete girilmesi gerektiğini anlayabilecek ve anlatabilecek ilham verici ve derinlikli bir hikaye ile yola koyuldum.

Bizler vatanımızı seviyoruz. Şehrimize hizmetkâr olmanın,  en önemlisi de Recep Tayyip Erdoğan’ın 2003-2007 yılları arasında temsil ettiği makamın zorluğunu bilerek talip olduk.

Hakkımızda hayırlısı ifadelerini kullandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Galatasaray2560+33
2Fenerbahçe2454+35
3Beşiktaş2549+20
4Adana Demirspor2545+20
5Trabzonspor2544+10
6Başakşehir FK2441+8
7Kayserispor2538+3
8Konyaspor2534+2
9Fatih Karagümrük2431+4
10Antalyaspor2528-8
11Alanyaspor2528-11
12Sivasspor2527-7
13Kasımpaşa2526-13
14Gaziantep FK2525-8
15MKE Ankaragücü2425-10
16İstanbulspor2424-21
17Giresunspor2423-19
18Hatayspor2423-28
19Ümraniyespor2522-10
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ