USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Bağlarda hırsızlık olayları korkutuyor

Siirt'te yaklaşan fıstık hasadı öncesi üreticileri en çok tedirgin eden konuların başında bağlarda hırsızlık olayları geliyor.

Bağlarda hırsızlık olayları korkutuyor
07-06-2023 15:25
07-06-2023 15:28
SİİRT
Google News
Geçen hafta Siirt-Tillo yolunda bir bağa giren hırsızlar, bağ evinde bazı ürünler çalmıştı. Geçmiş dönemde bağlarda yaşanan hırsızlık olaylarına dikkat çeken bazı üreticiler, bu yıl da benzer hırsızlıkların yaşanmasından tedirginlik duyuyor. 
Özellikle yeni olgunlaşmaya başlayan ve eylül ayında toplanacak fıstıkların hırsızlar tarafından zarar görmesinden tedirginlik duyan üreticiler, şunları aktardı:
"Son dönemde hırsızlık olaylarının önüne geçilmişti. Ancak yeniden bağlarda hırsızlıklar baş göstermeye başladı. Geçen günlerde Tillo yolunda bir bağ evine giren hırsızlar televizyon çalmış ve bağ evine gelen elektrik kablolarına zarar vermişti. Benzer hırsızlıkların fıstık ağaçlarında yaşanmasından korkuyoruz. Yıl içinde gözümüz gibi koruduğumuz fıstıklar yeni olgunlaşmaya başladı. Eylül ayında da rekolte elde edilecek. Hasat öncesi ağaçlara zarar verilmesi, ürünlerin koparılmasından kuşkulanıyoruz."
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ