USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kısacık: “Yüzme Bilmeyen Kimse Kalmasın”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kısacık: “Yüzme Bilmeyen Kimse Kalmasın”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kısacık: “Yüzme Bilmeyen Kimse Kalmasın”
05-08-2022 21:51
05-08-2022 21:53
Google News

Siirt’te yüzme alanında önemli bir atılım gerçekleştiriliyor.  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda bin civarında kişiye yüzme kursu veriliyor. Vatandaşların yararlanabileceği havuz sayısı da üçe çıkarıldı.

14 Eylül Kapalı Spor Salonun yanında portatif bir yüzme havuzu kurulacak. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında bir protokol imzalanarak Spor Lisesinin yüzme havuzunda kullanıma açılması sağlandı.

Bu havuzda incelemeler yapan ve açılan kurs hakkında bilgi alan Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık.  Her yaştaki insana yüzme imkanı sağlamaya çalıştıklarının ve hedeflerinin yüzme bilmeyen kimse bırakmamak olduğunu söyledi.

Kısacık  “Yüzme havuzumuzu aktif hale getirdik. Şu anda yaklaşık olarak haftalık 700’e yakın öğrenci alıyoruz. Şimdi ikinci olarak da Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yapmış olduğumuz protokol gereği burada da bugün itibariyle yüzmeyi başlattık.  Yaklaşık olarak buraya da 500 tane öğrencinin kaydını yaptık. İnşallah ayın 15’inde de portatif havuzumuz geliyor. Onu da aktif hale getirdiğimiz zaman bizim hedefimiz Siirt’te biz bir çocuğumuzu dışarıda bırakmamak kaydı ile hepsine yüzme öğretmeye çalışacağız. Bunun dışında da valimiz sağ olsun. Bu konuda bize her konuda olduğu gibi desteklerini sunuyor. Bunun yanında ben Milli Eğitim Müdürümüze de çok teşekkür ediyorum. Bizim amacımız burada hiçbir çocuğumuzu dışarıda bırakmamaktır. Bütün çocuklarımıza yüzmeyi öğretmek ve  buraya gelen çocuklarımızı da içinden yüzme iyi olanları da  kendi kulübümüze seçerek; bunları da yüzmede Avrupa’da ve  dünyada inşallah söz sahibi yapmaya hedefliyoruz. Amacımız budur.” Dedi.

Yüzme antrenörü ve cankurtaran açısından bir sorunları olmadığını belirten Kısacık havuzların belirli bir  saatten sonra da yetişkinlerin hizmetine açılacağını belirtti. Kısacık “ Saat 17.00’a kadar yüzme bilmeyen kalmasın projesi kapsamında bütün çocuklarımızı buraya ücretsiz olarak alıyoruz. Saat 17.00’dan sonra da halkımıza  dışarıdan gelmek isteyen bay bayan seanslarımız var. Haftanın 3 günü bayanlara diğer 3 günü de erkeklere akşam saat 17.00 dan sonra yüzmeye alacağız.” Şeklinde konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Uzaylı Karikatürler