USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
ASAYİŞ

Jandarma hayvan koruma timi denetimlere başladı

Jandarma hayvan koruma timi denetimlere başladı

Jandarma hayvan koruma timi denetimlere başladı
04-08-2022 20:30
04-08-2022 20:31
Google News

Siirt İl Jandarma Komutanlığı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce, kaçak avcılığın önüne geçmek için denetimleri sıklaştırdı. Denetimlerde Siirt’te son 5 yılda toplam 27 vatandaşa “1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu” çerçevesinde idari para cezası uygulandığı belirtildi.

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, ekiplerce, kaçak avcılığın önüne geçmek ve yaban hayatının sürdürebilirliğinin sağlanması için kentte ve kırsal bölgelerde denetimlerin aralıksız devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Av sırasında kullanılan patlayıcı maddeler neticesinde 3 vatandaşımız maalesef telafisi olmayan uzuv kayıplarına sebebiyet vererek ağır biçimde yaralanmıştır. Vatandaşlarımıza gerek balık türlerinin sürdürülebilirliğinin sağlanması ve gerekse de patlayıcı madde ile uygunsuz av yapmaları neticesinde oluşabilecek mağduriyet durumlarını yaşamamaları konusunda sorumluluk bölgemizde bulunan ilçe, köy ve mezralarda kaçak avcılığın önlenmesi ve vatandaşların yaban hayatı konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla "Sürdürülebilir ve Bilinçli Avcılık Yapılması” için Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timleri,  Av Koruma,  kontrol ve bilinçlendirme faaliyetlerine yoğun bir şekilde devam etmektedir” denildi.

Siirt İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk bölgesinde terör ve asayiş suçları başta olmak üzere meydana gelen olayların aydınlatılmasının yanısıra yaban hayatının korunması, geliştirilmesi, bu alanlardan şuurlu, planlı faydalanılması ve bu mirasın sürdürülebilir bir yönetim anlayışı ile gelecek nesillere intikalinin sağlanılması çalışmalarına kararlılıkla devam etmektedir.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ