USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
EKONOMİ

SİİRT BELEDİYESİ ÇALIŞANLARI ENFLASYONA EZDİRİLMEDİ

SİİRT BELEDİYESİ ÇALIŞANLARI ENFLASYONA EZDİRİLMEDİ

SİİRT BELEDİYESİ ÇALIŞANLARI ENFLASYONA EZDİRİLMEDİ
28-07-2022 18:26
Google News
Siirt Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden ek protokol görüşmeleri anlaşmayla sonuçlanarak imzalandı. 
Belediye çalışanları tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanan ek protokol imza törenine; Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Hizmet-İş Sendikası Siirt İl Başkanı Bahattin Olgaç, Hizmet-İş Sendikası Siirt İl Başkan Yardımcısı Mehmet İhsan Karsak, Siirt Belediye Başkan Yardımcıları Kadir Yıldız ve Abdülmecit İlhan ve diğer yetkililer katıldı. 
İmzalanan ek protokollerle birlikte Siirt Belediyesi çalışanlarının taban yevmiyelerine 90 TL seyyanen zam yapıldı. Yapılan zamla birlikte Siirt Belediyesi’nde en düşük kadrolu işçi  yevmiyesi 401 TL, Siirt Belediyesi şirketi Personel A.Ş. de ise en düşük yevmiye 305 TL olarak belirlendi.  
Yapılan ek protokolle ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Belediye çalışanlarımızı enflasyona karşı ezdirmediklerini belirterek, çalışanları sevindirecek adımlar atmaya devam edeceklerini  belirti.
Vali Hacıbektaşoğlu, ek protokolün hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.
Emekçileri enflasyona karşı ezdirmeyen Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hacıbektaşoğlu’na teşekkür eden Hizmet-İş Sendikası Siirt İl Başkanı Bahattin Olgaç, “Üyelerimizi yüksek enflasyona ezdirmemek için mücadele ediyoruz. Siirt Belediyemiz de bu mücadelemizin başarıya ulaşmasından ötürü mutluyuz, gururluyuz.  Ekonomik anlamda zor günlerden geçtiğimiz bugünleri yine karşılıklı anlayış ve dayanışmamızla atlatacağız. Üyelerimizin hakları için Sayın Valimiz ve ekibiyle dayanışma içerisinde çalıştık, sonunda ek protokolümüzü imzaladık. Cenab-ı Allah emeği geçenlerden razı olsun” dedi.
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Uzaylı Karikatürler