USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

Siirt'te Fırıncıların Sıcakla İmtihanı Başladı

Siirt'te havaların ısınmasıyla başlamasıyla fırıncıların sıcaklıkla imtihanı başladı.

Siirt'te Fırıncıların Sıcakla İmtihanı Başladı
09-05-2024 11:24
09-05-2024 11:26
SİİRT
Google News
Nem ve sıcaklığın arttığı kentte fırıncılar, yaklaşık 400 dereceyi bulan fırın sıcaklığı karşısında vatandaşlara hizmet veriyor.
Tüm bu zor şartlara rağmen çalışmayı sürdüren fırıncılar, zorlanmalarına rağmen halka sıcak ekmek çeşidi yetiştirmek için çabalıyor.
Yeni Mahalle Andera AVM yakınlarında fırın işleten Barış Tanış, insanın bile bu duruma dayanamadığı sıcaklar karşısında vatandaşa hizmet etmek için sabah erken saatlerinde başladıkları ekmek üretimini akşam saatlerine kadar sürdürdüklerini söyledi.
Hafta sonları dahil dört mevsim ekmek hizmeti sürdürdüklerini dile getiren Tanış, "Usta olarak çalıştığım fırındı mesai arkadaşlarımla sabahın saat 04.30'unda hamur yoğurmak için fırını açıyoruz. Gün doğmadan sıcak ekmek ve simitlerimizi çıkarıp tezgahlara alıyoruz. Havalar ısındı. Sıcaklara rağmen en güzel ekmeği halka ulaştırmaya devam edeceğiz." dedi.
Vatandaşlar da sıcaklara rağmen kentte en lezzetli ekmeğin Tekbir ekmek fırınında üretildiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ