USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Siirt'te futbol okulunun gözdesi Rojin'i Fenerbahçe istiyor

Siirt Fenerbahçe Futbol Okulu'nun gözdesi 13 yaşındaki Rojin Beştaş'a Fenerbahçe Spor Kulübü talip oldu.

Siirt'te futbol okulunun gözdesi Rojin'i Fenerbahçe istiyor
07-06-2023 13:16
07-06-2023 13:20
SİİRT
Google News

2 yıl önce Bahçelievler Mahallesine oturduğu sitede top oynarken yeteneği keşfedilen ve futbola yönlendirilen kız çocuğu Rojin, göz dolduruyor.

Siirt Fenerbahçeliler Derneği Başkanı ve Fenerbahçe Futbol Okulu sorumlusu Hayrettin Toprak, iki hafta önce Şırnak'ın Cizre ilçesinde düzenlenen Fenerbahçe Spor Okulları Güneydoğu Anadolu Bölge Turnuvası'nda erkek takımıyla oynadığı maçta gol ve asistleriyle dikkatleri üzerine çeken Rojin'in, maçı izlemeye gelen Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerince beğenildiğini belirtti.

Rojin'i Fenerbahçe'ye verdiklerini belirten Toprak, şunları aktardı:

"Kızımızı 2 yıldır bünyemizdeki erkekler takımında oynatıyoruz. Cizre'de oynanan turnuvada çok iyi bir performans gösterdi. Kendisini başka takımlar da istiyor., ama neticede altyapımızda yetiştiği için Fenerbahçe Spor Kulübüne vereceğiz. 120 çocuğumuz arasında tek kızımızdır. Onun gibi yetenekli cevherlerimiz var, onları sahipleneceğiz."

Antrenör Bülent Aldemir de Rojin'in gelecek adıma umut vadettiğini belirterek, "120 çocuğumuz arasında Allah vergisi bir yeteneği var. Elimizden geldiğince bu yeteneği geliştiriyoruz. Cizre'de 11 ve 12 yaş grubunda bölge şampiyon olduk. Rojin de o gün 3 gol ve 4 asist ile maça katkıda bulundu. Spor okullarında cevherler yetişiyor. Rojin'de bunlardan biri. Forvet arkası sağ ve solda sorumluluk alan ve liderlik vasfı olan biri." dedi.

En büyük hayalinin Fenerbahçe Kadınlar Futbol Takımı'nda top oynamak olduğunu dile getiren Rojin Beştaş ise, "Cizre'de hocalar beni izledi ve beğendi. 2023-2024 sezonunda Fenerbahçe Spor kulübüne gidecek olmaktan çok mutluyum. Hayalim zaten Fenerbahçe'de oynamaktı. Arda Güler'i kendime örnek alıyorum." diye konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ