USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

Siirt Vali Hacıbektaşoğlu, Diyarbakır annelerini misafir etti

Siirt Vali Hacıbektaşoğlu, Diyarbakır annelerini misafir etti

Siirt Vali Hacıbektaşoğlu, Diyarbakır annelerini misafir etti
13-06-2022 17:06
Google News

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, çocukları kandırılarak, PKK terör örgütü tarafından dağa kaçırılan ‘Diyarbakır Anneleri’ni misafir etti.

Diyarbakır Anneleri Saadet Ödümlü ve eşi Nurettin Ödümlü,  Cemile Erdoğan ve eşi Osman Erdoğan ile Sami Erol’un sorun ve taleplerini dinleyen Vali Hacıbektaşoğlu, kendileri ile bir süre sohbet etti.

Diyarbakır’da eylemlerini sürdüren Diyarbakır anneleri, terör örgütü PKK ile HDP'ye olan tepkilerini dile getirerek, Vali Hacıbektaşoğlu’na çocuklarının nasıl dağa kaçırıldığını anlattı.

Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Hacıbektaşoğlu, “Anne ve babaların dünyanın en haklı talebi olan "evladımı istiyorum" eylemlerini bin 15 gündür sürdürdüğünü söyledi.

Devletin, kandırılarak dağa kaçırılan çocukların tekrar ailelerine kavuşması için yoğun bir çaba harcadığını belirten Vali Hacıbektaşoğlu, "Bizler bu yürekli annelerin, haklı ve onurlu mücadelelerini destekliyoruz. Bizler anne ve babalarımızın yanındayız. Daima da yanlarında olmaya devam edeceğiz. İnşallah tüm annelerimiz biran önce evlatlarına kavuşurlar. Bu topraklarda en son terörist yok oluncaya kadar hep birlikte etkin bir şekilde mücadeleye inanç ve kararlılıkla devam ediliyor. Anne yüreği gücünün terörü yeneceğine inanıyoruz” dedi.

Çocuklarının dağa kaçırılmasında HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinden Saadet Ödümlü de çocuğuna kavuşmak ve terör örgütünün elinden kurtarmak için mücadeleye kararlılıkla devam edeceklerini dile getirdi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Uzaylı Karikatürler