USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Tren yolcuğuna talep arttı

Tren yolcuğuna talep arttı

Tren yolcuğuna talep arttı
12-08-2022 15:15
12-08-2022 15:16
Google News

Siirt'te şehirlerarası otobüs bilet fiyatlarının yüksek olması nedeniyle vatandaşlar trene yöneldi.

Siirt’te, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmaların Ankara ile İstanbul seferlerinin fiyatlarının yüksek olması nedeniyle dar gelirli vatandaşlar tren yolculuğuna yöneldi.

Kentte, bilet fiyatları 300 ile 400 TL olan otobüs yerine, fiyatı uygun olan tren tercih edilmeye başlandı. Vatandaşlardan Kamil Alp, otobüs ve uçak seferlerinden daha ucuza mal olması sebebiyle treni tercih ettiğini dile getirdi.

Alp, “Ankara garından bindim. Kurtalan’a kadar trenle geldik. Yolculuk oldukça rahattı. Ekonomik olarak da çok iyi. Hele otobüs şartlarına baktığınız zaman çok daha iyi. Otobüs fiyatları da çok pahalı trenle geldim” dedi.

 “TÜRKİYE’NİN HER YERİNE GİTMEK MÜMKÜN”

Mustafa Çelik adlı vatandaş ise, Diyarbakır’a geliş gidişlerimde mümkün olduğunca tren yolunu tercih ettiğini, nedeni de hem konforlu hem de farklı yerleri ve manzaraları görmeyi amaçlamak olduğunu aktardı.

Kurtalan Ekspresinin konforlu ve güvenilir olduğundan kendini daha huzurlu hissettiğini aktaran Alp, “Diyarbakır’dan Siirt’te tren yolculuğu yaptım. Daha ekonomik ve daha elverişli yolculuğa sahipti adeta bir uçak gibi geldik. Son yıllara baktığımız oranla bir sanayi devrimi yaşamış bulunmaktayız. Son yıllara oranla Türkiye’nin her yerinde gelişen ekonomimizle beraber tren taşımacılığı da artmış bulunmaktadır. Hemen hemen Türkiye’nin her yerine tren taşımacılığıyla gitmek mümkündür. Bu devletin bize sunduğu imkanların başında devlet demir yolları gelmektedir. Öğrenciler, memurlar, öğretmenler herkes demiryollarından faydalanmaktadır. Hem ekonomik hem de elverişlidir. Türkiye’nin her yerine istediğimiz zaman trenle gidebiliyoruz. Daha uygun ve daha ucuzdur. Devletimizin ekonomiye kazandırdığı en önemli faaliyetlerinden bir tanesi devlet demir yollarıdır” diye konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ