USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

SİİRT ESNAFI KURBAN'I BEKLİYOR

Son dönemde hayat pahalılığından iş yapamamaktan yakınan esnaf, Kurban Bayramı'na odaklandı

SİİRT ESNAFI KURBAN'I BEKLİYOR
02-06-2023 12:01
02-06-2023 12:03
SİİRT
Google News
Giyim ve gıda sektörü, 28 Haziran'da başlayacak ve bir aydan daha az bir zamanın kaldığı Kurban ile piyasaların canlanacağını umut ediyor.
Kurban Bayramı hazırlıklarını dört gözle bekleyen esnaflar, şimdiden bazı ürünlerin siparişlerini vermiş, bazı esnaflar da reyonlarını hazırlayıp yeni çeşit ürünlerini sergilemeye başladı. 
İlimizde bazı esnaflar, bir aydan daha az bir zamanın kaldığı Kurban Bayramı'na hazırlık yaptıklarını aktararak, "Kurban bayramına bir aydan daha az bir zaman kaldı. Gıda ve giyim sektörleri, yaklaşık üç aydın (ramazan bayramı hariç) durgun olan piyasanın bayramla hareketlenecek olmasından çok umutlu. Çünkü işlerimizi yok. Siftah bile yapmadığımız günler oluyor. Hayat pahalılığından işler ciddi anlamda etkiledi, hatta 3 aylık yaz döneminde cepten harcadığımız günler oldu. Geçen bayramda işlerimizde bir hareketlenme olmuştu. Bayramda işlerde bir artma bekliyoruz. Özellikle her yaşa ve bütçeye uygun elbise çeşitleri reyonlarda yerini aldı. Yeni ürün getirdik özellikle ayakkabıda yeni ürünler sipariş ettik. Bayramda bunları satmayı hedefliyoruz. Fiyatlar ucuz bu nedenle ilgi bekliyoruz" dedi.
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ