USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Bugün (Cuma) ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege dışında ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Bugün (Cuma) ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak
25-02-2022 10:12
Google News

Son dakika haberi... Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, İç Ege, Akdeniz’in yüksekleri (Batı ve Orta Toroslar kesimi), Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun doğusunun yüksekleri, Eskişehir, Çankırı, Sivas, Konya, Karaman, Niğde ve Kayseri'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik çevreleri, Bursa'nın doğusu ile Batı Karadeniz'in batısı, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

ÇIĞ RİSKİ UYARISI YAPILAN BÖLGELER

Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Bugün (25 Şubat Cuma) ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgarın, genellikle güneyli, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8
İstanbul: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8
İzmir: Çok bulutlu 13
Adana: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17
Antalya: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16
Samsun: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 12
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 10
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu yağmur ve sağanak yağışlı (Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.) 15

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Uzaylı Karikatürler