GIDA VE GİYİM ESNAFI BEKLENTİLERİNİ BULAMADI

GÜNDEM
16-07-2021 16:11
Google News

GIDA VE GİYİM ESNAFI BEKLENTİLERİNİ BULAMADI

GIDA VE GİYİM ESNAFI BEKLENTİLERİNİ BULAMADI
Geçmiş yıllarda yoğun bayram hareketliliğin yaşandığı Güres ve Helvacılar çarşısı bu yıl salgından kaynaklanan ekonomik sıkıntı nedeniyle beklediklerini alışverişi bulamadı.
Güres Caddesinde yıllardır giyim üzerine çalışan bazı esnaflar bayram arifesi olmasına rağmen bekledikleri hareketliliği bulamadıklarından yakınırken, Helvacılar Çarşısındaki bazı esnaflar da bayramlık yiyecek ve içecekleri satamadıklarından yakındı.
Salı günü idrak edilecek Kurban Bayramına az bir zaman kala, günler öncesinde hazırlıklarını yaptıklarını aktaran esnaf H. Mehmet Akdoğan, bu bayramda beklediklerin bayram alışverişini göremediklerini belirterek, "Günler öncesinde her yaşa giyim çeşitlerini sipariş ettirerek reyonlara dizdik. Ancak bayram gelmesine rağmen halen ürün satamadık. Gelen vatandaşlar fiyatlarına bakıyor almadan gidiyor. Dar gelirli için çok makul fiyatlar olmasına rağmen ürünleri satamadık. Anlaşılan o ki ekonomi dar gelirli vatandaşı çok kötü etkilemiş. Daha önce yetiştiremediğimiz bu ürünlerden kolilerce satıyorduk. Ancak bu bayram beklentilerimizi karşılayamadık." Şeklinde konuştu.
Rıdvan Temin adlı seyyar satıcı da bayramlık içecek ve şekerleri satamadığından yakınarak, "Eski bayramları mumla arıyoruz" dedi.