USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

YARALI SÜLÜN TEDAVİ EDİLEREK DOĞAL ORTAMINA SALINDI

YARALI SÜLÜN TEDAVİ EDİLEREK DOĞAL ORTAMINA SALINDI

YARALI SÜLÜN TEDAVİ EDİLEREK DOĞAL ORTAMINA SALINDI
25-02-2022 15:27
Google News
Doğa Koruma ve Milli Parklar Siirt İl Şube Müdürlüğü tarafından tedavi altına alınan Sülün doğal yaşam ortamına geri kavuştu.
Dişi olduğu tespit edilen Eruh İlçesi yakınlarında bulundu.
 Vatandaşlar tarafından gelen ihbar üzerine Eruh’a giden İl Şube Müdürlüğü personeli yaralı halde bulunan sülünü muhafaza altına alarak veteriner kliniğine götürdü. 
Güçten düşmüş olduğu tespit edilen sülün veteriner hekim tarafından gerekli tedavi ve rehabilitasyonu tamamlanarak Şube Müdürlüğü personelince yeniden tabiata salındı. Müdürlükten yapılan açıklamada “ Yaban hayvanlarının korunmasında bölgemizde Siirt DKMP İl Şube Müdürlüğü ve av koruma ekipleri yoğun çaba sarf etmektedirler.
 Duyarlı vatandaşlarımızın ihbarı sonrasında, ekiplerimiz en kısa sürede ihbar edilen noktaya hareket ediyor ve yaralı yaban hayvanlarını tedavi merkezine naklediyoruz. Burada gerekli tedavi ve bakımları sonrasında, yaban hayvanları yeterli erişkinliğe ulaşmaları sonrasında özellikle iç ve dış parazitleri yapıldıktan sonra tekrar ait oldukları doğal yaşam ortamlarına salınmaktadır. Vatandaşlarımızın doğada bulunan yavru yaban hayvanlarının hemen alınmamasını, özellikle bir müddet beklenerek annesinin yakınlarda olabileceğini unutmamalarını gerekmektedir.” Denildi.
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Uzaylı Karikatürler